Në prag të EURO 2024, 15 mijë tifozë ndjekin stërvitjen e Gjermanisë

Nëse dita e mirë duket që në mëngjes atëherë në këtë Evropian Gjermanisë nuk do t’i mungojë faktori fushë.

Ditën e djeshme Gjermania ka nisur grumbullimin dhe po dje Nagelsmann ka mbajtur edhe stërvitjen e parë me grupin e lojtarëve.

Ne stadiumin e Jenas u vu re prania e madhe e tifozëve. Sipas mediave gjermane ta pranishëm ishin plot 15.000 mijë tifozë.

Biletat ishin falas dhe mbaruan brenda fare pak orësh. 

Go to TOP