Rajoni

Moti në Maqedoninë e Veriut

Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla dhe erë të dobët veriperëndimore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus dy deri në pesë gradë celsius, ndërsa temperatura e ditës prej 15 deri në 24 gradë celsius.

Në Shkup do të mbaj mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla dhe erë të dobët veriperëndimore ku temperatura maksimale do të arrijë deri 22 gradë celsius.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.