Kylian Mbappe e mbyll me fitore ndeshjen e fundit me PSG

Kylian Mbappe e përfundoi karrierën e tij në Paris St-Germain me një fitore në finalen e Kupës së Francës ndaj Lyonit.

Sulmuesi francez, Kylian Mbappe largohet si golashënuesi rekord i PSG-së me 256 gola në 308 ndeshje që prej ardhjes së tij në vitin 2017 nga Monaco.

Mbappe gjithashtu ka fituar gjashtë tituj të Ligue 1 në shtatë vitet e tij në PSG, plus katër Kupa Franceze dhe dy Kupa të Ligës.

Ndryshe, Mbappe pritet të bashkohet me Real Madridin.

Go to TOP