Krasniqi publikon këngën ‘Nan’ në Ditën e Gruas

Këngëtari dhe kantautori kosovar, Arbër Krasniqi, ka publikuar këngën “Nan” për nder të 8 Marsit – Ditës së Gruas.

Me tekst të Vlersina Islami Kryeziut, kënga sjellë fuqinë që nënat ia pëçojnë fëmijëve të vet. Në të njëjtën kohë, në ritme melodike ndjehet edhe mallëngjimi për mungesën e nënave për ata të cilët i kanë humbur.

Me një videoklip në ngjyra bardh e zi dhe me përfshirjen në role të vet familjarëve të kantautorit, kënga vjen si manifestim i vlerës së nënave në jetën e secilit.

Go to TOP