Kombëtare

Kapet rreth 1 ton marijuanë, arrestohen 3 shqiptarë dhe 2 ukrainas

Policia e Shtetit ka dhënë detaje të reja sot në lidhje me operacionin e gjerë anti-drogë të koduar “Syri”.

Në bashkëpunim me Guardia di Finanzia-n, janë sekuestruar 992 kg lëndë narkotike e dyshuar marijuanë, e cila ishte ndarë në 153 pako.

Kjo sasi u kap në ujërat italiane në një mjet lundrues, pas transportit me 3 skafe në thellësi të detit nga 3 shtetas shqiptarë, tashmë të arrestuar, ndërsa një tjetër shtetas është shpallur në kërkim.

Ndërkohë, gjatë finalizimit të këtij operacioni, janë arrestuar edhe dy shtetas ukrainas.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort