Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Japonia dënon rebelët Houthi të Jemenit për rrëmbimin e një anijeje mallrash në Detin e Kuq

Japonia ka dënuar rrëmbimin e një anijeje mallrash të drejtuar nga japonezët në pronësi britanike në Detin e Kuq nga rebelët Houthi të mbështetur nga Irani.

Milicia jemenase pretendoi se anija ishte izraelite dhe një zëdhënës tha se konfiskimi ishte vetëm fillimi i një “beteje në det”.

Izraeli tha se anija nuk ishte izraelite dhe një zëdhënës i qeverisë japoneze tha se operohej nga Nippon Yusen.

Sekretari kryesor i kabinetit të Japonisë tha se po punonte për lirimin e anijes.

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu fajësoi përkrahësin e Houthi-ve, Iranin, për rrëmbimin.

Netanyahu tha se as anija dhe as ekuipazhi nuk ishin izraelitë dhe e quajti atë një “sulm iranian në një anije ndërkombëtare”. Irani ka mohuar përfshirjen.

Go to TOP