Italia barazon në frymën e fundit me Kroacinë, siguron kualifikimin tutje

Kampioni në fuqi i Evropës, Italia e ka siguruar kualifikimin në 1/8 e finales në Euro 2024, pasi ka barazuar me Kroacinë në ndeshjen e fundit të Grupit B, me rezultat 1:1.

Golin e barazimit dhe të kualifikimit për Italinë e shënoi Mattia Zaccagni, në minutën e shtatë shtesë.

Kroatët kishin kaluar në epërsi në minutën e 55-të, me golin e Luka Modriq.

Go to TOP