Horoskopi për ditën e mërkurë, 7 dhjetor 2022

DASHI

Me Venusin disonant ftesa është të tregoheni të kujdesshëm. Në dashuri duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe. Mund të ketë keqkuptime të mëdha me partnerin. Në punë jeni të pavendosur për rrugën që duhet të ndiqni dhe nuk përjashtohet mundësia e rishikimit të kushteve të një marrëveshjeje. Por le të ketë përmirësime.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 7 dhjetor 2022), beqarët mund të bëjnë takime të shkëlqyera. Mund të përjetoni emocione të reja dhe interesante, emocione që nuk i keni ndjerë për një kohë të gjatë. Nuk mungojnë idetë në punë, është koha më e mirë për të demonstruar vlerën tuaj. Veproni!

BINJAKËT

Në dashuri është një kohë e turbullt, me dyshime dhe të panjohura të mëdha. Mundohuni të qëndroni larg polemikave, një ish mund të kthehet për t’u shfaqur dhe kjo mund t’ju shqetësojë shumë. Në punë, sqaroni: cilat janë prioritetet tuaja reale? Jepini përparësi atyre.

GAFORRJA

Ditë me lëvizje të ngadalta. Mos jini të paduruar nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi. Në punë keni shumë projekte për të përfunduar. Mos hezitoni të kërkoni ndihmë nëse e kuptoni se nuk mund të vazhdoni me gjithçka dhe me të gjithë. Gjithmonë nevojitet një dorë, nuk je i gjithëdijshëm.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër (e mërkurë 7 dhjetor 2022), një ditë e shkëlqyer për ndjenjat. Mund të keni një takim vërtet të rëndësishëm. Në punë, nga ana tjetër, nëse jeni në moshë të pjekur, duhet të përballeni me disa letra të pakëndshme burokratike. A është koha për të dalë në pension?

VIRGJIRËSHA

E mërkura – 7 dhjetor – do të jetë e turbullt. Mundohuni të mos tërhiqeni shumë, veçanërisht në dashuri. E ndjeni partnerin tuaj mjaft të largët dhe të ftohtë dhe kjo ju bën të vuani. Flisni me njëri-tjetrin dhe përpiquni të sqaroheni. Në punë, nëse keni ndonjë negociatë në pritje, përcaktoni mirë kushtet e marrëveshjes.

PESHORJA

Niseni ditën në mënyrë proaktive. Pasdite një telefonatë mund t’ju shqetësojë. Ndoshta dikush nga i cili nuk prisje të dëgjoje më asgjë, si një ish. Mundohuni të ruani qetësinë. Në punë ndoshta do të ketë një marrëveshje për të rishikuar. Jo çdo gjë po shkon sipas planit.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 7 dhjetor 2022), në dashuri përpiquni të mos e tërhiqni shumë “litarin”. Mund të lëndoni ndjenjat e partnerit dhe për këtë nuk ia vlen. Kërkohet rimëkëmbje në ditët në vijim. Në punë keni nevojë për më shumë garanci, por bëni kujdes. Nuk duhet bërë asnjë gabim.

SHIGJETARI

Më në fund keni diçka shtesë dhe kjo duket. Keni rizbuluar qetësinë dhe gjendja juaj shpirtërore gjithashtu kumbon pozitivisht në ndjenjat tuaja. Në punë keni shumë ide brilante: çojini përpara dhe mbrojini, nëse besoni vërtet në to. Bëjeni veten  pjesë të llogarisë suaj.

BRICJAPI

Qiell i mrekullueshëm sidomos për beqarët, mund të bëni takime të reja emocionuese. Nëse ka dikë që ju pëlqen, pse nuk i dilni përpara? Çfarë keni për të humbur? Në punë keni një kapacitet të mirë për veprim dhe intuitë, prandaj përpiquni t’i kanalizoni në projekte që do të jenë të vlefshme në të ardhmen.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 7 dhjetor 2022), dashuria është protagonistja absolute e jetës suaj. Beqarët e preferuar, të cilët mund të gjejnë një shpirt binjak. Në punë ndihet dëshira për ndryshim, ndërkohë ndiheni të lodhur nga rutina e zakonshme. Mundësitë nuk do të vonojnë të vijnë.

PESHQIT

Beqarët mund të shikojnë përreth me entuziazëm. Qielli ju fton të zgjeroni rrethin tuaj të kontakteve. Në punë përpiquni t’i bëni gjërat me qetësi. Vendosini vetes prioritete dhe fokusohuni në gjërat vërtet të rëndësishme, duke lënë jashtë pjesën tjetër.

Go to TOP