SPORT

Futbollisti i Manchester United, Marcus Rashford i propozon fejesë të dashurës së tij të fëmijërisë

Futbollisti i Manchester United dhe fituesi i MBE-së, Marcus Rashford, pritet të martohet me të dashurën e tij të fëmijërisë, pasi i propozoi martesë gjatë një arratisjeje pas sezonit në Kaliforni.

Sulmuesi i Premier League u gjunjëzua dje (e martë) për të dashurën e tij prej vitesh, Lucia Loi, më pak se një javë pasi United përfundoi sezonin e tyre në humbje ndaj Crystal Palace.

Dyshja, të dy 24-vjeçar, janë në lidhje që në moshën 15-vjeçare kur ata ishin nxënës në shkollën Ashton on Mersey në Greater Manchester, shkruan DailyMail.

Rashford e kishte planifikuar propozimin për javë të tëra dhe ia bëri pyetjen Lucias në një vilë luksoze pasi ndanë një darkë romantik në restorantin e famshëm të ushqimeve të detit Catch LA, tha një burim për The Sun.

“Ata dolën në LA për një natë romantike së bashku të martën dhe ai i propozoi. Ishte jashtëzakonisht romantike.Ata festuan më pas me një grup miqsh të ngushtë – përfshirë bashkëlojtarin e tij në United, Jesse Lingard”, tha një burim.

Rashford ndau lajmin e fejesës në Instagram, duke postuar një imazh të çiftit të përqafuar teksa qëndronin mbi një shtrat me trëndafila të bardhë përpara një harku në formë zemre.

“Lucia ka qenë një pjesë e madhe e jetës së Marcus… duke ofruar stabilitet, një ndjenjë përkatësie dhe siguri që mund të jetë e rrallë për t’u gjetur”, tha burimi për The Sun.

Cifti i krijuar që në shkollë të mesme kishin qenë së bashku për tetë vjet kur vështirësitë e lidhura me pandeminë COVID-19 shkaktuan një ndarje.

Por dyshja konfirmuan se ishin ribashkuar në janar të këtij viti.

Lajmi për fejesën vjen vetëm disa ditë pasi Rashford mori çmimin për librin e vitit në British Book Awards për debutimin e tij jo-fiktiv.

“You Are A Champion”, një udhëzues frymëzues për të rinjtë, u zgjodh nga 12 fituesit e kategorive individuale gjatë ceremonisë.

Libri, i shkruar me gazetarin Carl Anka, ofron këshilla se si të arrini potencialin tuaj dhe të gjeni sukses.

Puna u vlerësua nga një panel gjyqtarësh që përfshinte transmetuesin Gabby Logan, redaktor i asociuar i librave për The Observer New Review, Lisa O’Kelly dhe shkrimtarja e tregimeve dhe romaneve me origjinë nigeriane, Irenosen Okojie.

Ikja romantike e Rashford në Los Angeles shënon fillimin e një sezoni jashtë sezonit në të cilin sulmuesi pritet të qëndrojë në Shtetet e Bashkuara për përgatitje intensive përpara sezonit 2022-2023 të Premier League.

Sulmuesi jashtë formës ka pasur vështirësi në muajt e fundit, por e ka bërë të qartë se dëshiron të qëndrojë dhe të luftojë për vendin e tij në Old Trafford.

Rashford duroi sezonin më të keq të karrierës së tij, i ndërprerë nga lëndimet dhe forma e mesme, duke shënuar vetëm pesë gola në 32 paraqitje në të gjitha garat.

Djajtë e Kuq përfunduan në vendin e gjashtë, 35 pikë prapa rivalëve dhe kampionëve Manchester City dhe pa argjenda për të pestin vit radhazi.

E ardhmja e Rashford në klub ka qenë në dyshim, teksa gjigantët gjermanë Bayern Munich që mendohet të jetë në mesin e klubeve që monitorojnë situatën e tij. 

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort