Kombëtare

Erërat dëmtojnë pullazin e një qendre tregtare në Breg të Diellit, s’ka të lënduar

Erërat e forta kanë dëmtuar pullazin e një qendre tregtare në lagjen Bregu i Diellit në kryeqytet.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë zjarrfikësit dhe Policia e Kosovës ku përveç dëmve materiale nuk raportohet për të lënduar, njofton Klankosova.tv.

Ndërsa, dy fëmijë në Podujevë kanë pësuar lëndime ku një skenë koncerti është rrëzuar si pasojë e erërave të forta në sheshin e këtij qyteti.