Show Biz

Donald Trump thotë se Meghan Markle është mos-respektuese ndaj mbretëreshës dhe se po e përdorë Princin Harry

Donald Trump ka nisur një breshëri befasuese kritikash ndaj Meghan Markle – duke e akuzuar atë për ‘mosrespektim të Mbretëreshës’ dhe manipulim ‘të tmerrshëm’ të Princit Harry.

Në një intervistë që do të transmetohet në GB News sonte, ish-presidenti amerikan pretendon se veprimet e Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it në vitet e fundit kanë ‘lënduar’ madhërinë e saj, shkruan DailyMail.

Duke folur me ish-udhëheqësin e Ukip-it, Nigel Farage, Trump pranon se nuk ka qenë kurrë një ‘fans’ i Meghan-it, që ai beson se e ka përdorur Princin Harry.

Ai tha: “Unë nuk jam një fans i saj. Unë nuk isha nga dita e parë. Mendoj se Harry është përdorur tmerrësisht dhe mendoj se një ditë do të pendohet”.

“Unë mendoj se Harry është përdorur dhe është përdorur tmerrësisht. Mendoj se i ka prishur marrëdhëniet me familjen dhe kjo e lëndon Mbretëreshën”, tha Trump.

Duke folur për dukeshën, ai shtoi: “Unë mendoj se ajo ka qenë shumë e pandershme ndaj Mbretëreshës, e cila është një grua kaq e madhe, një person kaq i madh, një person historik”.

“Unë mendoj se ajo është shumë mosrespektuese për familjen mbretërore dhe më e rëndësishmja për mbretëreshën”, shtoi ish-presidenti amerikan.

Ai tha gjithashtu se Meghan ishte ‘shumë e papërshtatshme’ kur u pyet nga zoti Farage në lidhje me pretendimet se ajo përdori titullin e saj mbretëror për të ndërhyrë në politikën e ShBA-së, duke shkruar në letrën e kreut të Sussexes-t për të lobuar anëtarët e Kongresit për çështje të tilla si leja e atësisë.

“Ajo po përpiqet të bëjë gjëra që unë mendoj se janë shumë të papërshtatshme”, tha ai.

Trump foli gjithashtu për simpatinë e tij për Mbretëreshën, duke pretenduar se ai u rrit me respekt për familjen mbretërore, sepse nëna e tij ishte nga Skocia.

Nuk është hera e parë që zoti Trump përplaset me Çiftin Sussex. Në fillim të këtij viti, ai tha se do të bënte fushatë për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024 nëse Meghan do t’i bashkohej garës.

Trump po komentonte thashethemet se dukesha “po takohej me operativë demokrate [dhe] ajo mund të dëshirojë të kandidojë”.

Ai tha për Fox News: “Shpresoj që kjo të ndodhë sepse nëse kjo do të ndodhte, atëherë mendoj se do të kisha një ndjenjë edhe më të fortë ndaj vrapimit. Unë nuk jam një fans i saj”.

“Jam takuar me mbretëreshën dhe mendoj se mbretëresha është një person i jashtëzakonshëm dhe unë nuk jam një fans i Meghan-it”, tha ai. Vitin e kaluar ai përsëri tha se nuk ishte “një fans” i Meghan-it dhe i uroi Harry-t ‘fat’, duke shtuar: “Ai do të ketë nevojë për të”.

Këto komente, të cilat u bënë në shtator, erdhën pasi Çifti Sussex u akuzuan për ndërhyrje në fushatën zgjedhore presidenciale të fituar nga Joe Biden.

Në atë që u pa si një goditje ndaj zotit Trump, ata u kërkuan votuesve të “refuzojnë gjuhën e urrejtjes, dezinformimin dhe negativitetin në internet”.

Në vitin 2019, Trump e quajti dukeshën “të keqe” për shkak të kritikave të saj në të kaluarën ndaj tij.

Intervista e re, e regjistruar në Florida të hënën, do të shohë gjithashtu zotin Trump të flasë për një sërë temash, duke përfshirë trazirat e Capitol Hill në janar dhe gjyqin e tij të shkarkimit për gjoja nxitje të saj. Senati amerikan më vonë e shpalli të pafajshëm.

Ai do të pyetet për ndryshimet klimatike dhe nëse do të kandidojë sërish për postin, pasi në fillim të këtij viti la të kuptohet se po e konsideronte ‘shumë seriozisht’.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort