Kosova

Deputeti rumun bën thirrje për marrëveshje Kosovë- Serbi

Kosova dhe Serbia duhet të gjejnë një marrëveshje sot në Bruksel ka deklaruar deputeti i Rumanisë në Parlamentin Evropian, Vlad Gheorghe.

“Nuk mund të përballojmë një tjetër konflikt në kontinentin tonë” shkruan ai.

“I bëj thirrje Aleksandar Vuçiqit të bashkëpunojë me 🇪🇺 & #NATO dhe të ndërpresë lidhjet me #PutinWarCriminal” shkruan ai në Twitter.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort