City publikon listën e lojtarëve që i ka ftuar për ndeshjen kundër Interit

Të shtunën më 10 qershor me fillim nga ora 21:00 do të luhet finalja e Champions League.

Do të përballen Manchester City dhe Interi.

Ndeshja do të luhet në stadiumin “Ataturk” në Stamboll.

Skuadra e Pep Guardiolës synon që ta fitojë trofeun e tretë këtë edicion, pas Premier Leagues dhe FA CUP.

Guardiola tashmë e ka bërë publike listën e futbollistëve që do të luajnë në finalen e madhe.

Portierë: Ederson, Stefan Ortega, Scott Carson;

Mbrojtës: Kyle Walker, Ruben Dias, John Stones, Aymeric Laporte, Nathan Aké, Manuel Akanji, Sergio Gómez, Rico Lewis;

Mesfushorët: Rodri, Ilkay Gundogan, Bernardo Silva, Kevin de Bruyne, Kalvin Phillips, Cole Palmer, Maximo Perrone;

Sulmues: Erling Haaland, Jack Grealish, Julián Álvarez, Riyad Mahrez, Phil Foden.

Go to TOP