SPORT

Chelsea fiton çmimin ‘Klubi i Vitit’

Chelsea e ka fituar çmimin për klubin më të mirë të vitit që u nda në ceremoninë e sivjetme të Topit të Artë.

Ky çmim është ndarë për herë të parë në evenimentin e organizuar nga France Football dhe i ka takuar pikërisht klubit anglez.

Në edicionin e kaluar, Blutë e fituan garën më të madhe evropiane për klube, Ligën e Kampionëve.

Njëherësh, këtë vit, ata janë në konkurrim real për titullin e Ligës Premier dhe njëherësh janë kualifikuar në fazën tjetër të garës evropiane…

Shfaq më shumë
//oackoubs.com/4/3473483