Arrestohet kosovari në Hungari, tentoi të kontrabandonte 11 kilogramë marihuanë

Policia hungareze ka kapur një shtetas kosovar, i cili dyshohet se tentoi të kontrabandonte 11 kilogramë marihuanë në Hungari mbi kufirin hungarez-serb në Roszke, tha të mërkurën Zyra e Prokurorit të Qarkut Csongrad-Csanad.

Policia e gjeti drogën në makinën me të cilën burri u përpoq të kalonte kufirin të dielën. Zyra e prokurorit tha se kishte rrezik fluturimi dhe ka nisur ndalimin gjatë procedurës, thuhet në deklaratë, raportojnë mediat e huaja

Go to TOP