Dio Afganistanaca napušta Kosovo i odlaze u SAD
Danas su neki građani iz Avganistana koji su sklonjeni na Kosovo otišli.
Ovo je potvrdio ministar unutrašnjih poslova Xhelal Sveçla, piše kosova.info.
“Upravo smo pozdravili 51 državljana Afganistana, koje smo privremeno sklonili na nekoliko sedmica u Republici Kosovo. Kao dio sporazuma s Vladom Sjedinjenih Američkih Država, oni će nastaviti put za sigurniji i bolji život u SAD -u.
Vlada Kosova, zajedno s NATO -om i Vladom Sjedinjenih Država, nastavit će suradnju u cilju uspješnog premještanja afganistanskih državljana s Kosova u druge zemlje.
“Predani smo demokratskom društvu i zajedno sa našim saveznicima pomoći u izgradnji mira i stabilnosti u regiji i šire”, rekao je Svecla.
