Barazon Holanda

Holanda e ka barazuar rezultatin në 1-1 ndaj Turqisë.

Holanda dhe Turqia po luajnë në çerekfinalen e fundit të Evropianit ‘Gjermani 2024’.

‘Tulipanët’ në pjesën e dytë bën presion të madh drejt portës turke dhe përmes De Vrij (71’), barazoi shifrat në 1-1.

Dueli mes këtyre dy skuadrave po dhuron një superndeshje. Skuadra fituese do të përballet me Anglinë në gjysmëfinalen e EURO 2024.

Go to TOP