Holanda përmbys gjithçka

Holanda brena pak minutash e ka përmbysur epërsinë e Turqisë.

Holanda dhe Turqia po luajnë në çerekfinalen e fundit të Evropianit ‘Gjermani 2024’.

Pas barazimit në 1-1 përmes De Vrij (70’), holandezët ia dolën që të kalojnë edhe në epërsi më anë të Gakpo (76’).

Skuadra fituese e kësaj ndeshje do të përballet me Anglinë në gjysmëfinalen e EURO 2024.

Go to TOP