Kosova.info

Vuçiq i flet emisarit gjerman për integritetin territorial të Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka biseduar me të dërguarin special të Gjermanisë për Dialogun Kosovë-Serbi, Manuel Saracin.

Atij Vuçiq i ka folur edhe për integritetin territorial.

Për këtë bisedë Vuçiq ka treguar përmes një postimi në Instagram.

“Në një bisedë të hapur me Manuel Saracin, kam ripërsëritur qëndrimin e Serbisë për të gjitha çështjet në Ballkanin Perëndimor: respektimin e së drejtës ndërkombëtare, integritetin territorial të të gjitha vendeve dhe mbështetjen e vazhdueshme për paqen, lidhjen dhe bashkëpunimin”, ka shkruar Vuçiq.

Gjermania e ka shtuar pëfshirjen për sa i përket dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Ky dialog është i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian. 

escort mersin - izmir escort