VIDEO/ Ultras të maskuar të Napolit i kthejnë Spallettit timonin që iu vodh nga makina në vitin 2021

Ultrasit e Napolit i kthejnë Luciano Spallettit timonin dhe CD-të që iu vodhën nga makina e tij gjatë protestave në tetor 2021.

Trajneri italian, i cili ka vendosur të largohet nga skuadra napolitane pasi fitoi titullin kampion në Serinë A, për të kaluar një periudhë pushimi, nuk u përshtat mirë me tifozët në ditët e tij të para në Napoli.

Në tetor 2021, disa tifozë radikalë nga Napoli hynë në FIAT-in e tij Panda për t’i vjedhur timonin dhe disa CD.

“Do t’jua kthejmë, nuk duhet të largoheni”, ishte mesazhi që i lanë në vitin 2021.

Dy vjet më vonë Luciano Spalletti largohet nga Napoli, por nga dera e përparme pasi fitoi “Scudetton” 33 vjet pas suksesit të fundit që i përkiste epokës së Maradonës.

Ultrasit, të cilët shkuan me kapuç në takimin me Spallettin, e mbajtën premtimin dhe ia kthyen atë që u vodh trajnerit të tyre… i cili festoi me stil.

Go to TOP