Kosova

Treni shkel për vdekje një person në Pejë, viktima ishte shtrirë në shina

Një person sot ka vdekur në Pejë. Viktima dyshohet se është goditur për vdekje nga treni, të cilit viktima i ka dal përpara.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Sipas Gashit, dyshohet se viktima i ka dalë trenit përpara.

“Rreth orës 18:35 kemi pranuar një informatë se treni i cili ishte në lëvizje Prishtinë – Pejë, duke arritur në stacionin e Pejës ka goditur një person për vdekje. Viktima dyshohet se i ka dalë përpara trenit”, deklaroi ai.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë e Policës, dhe po merren me rastin.

“Detajet e tjera do të publikohen më vonë”, deklaroi Gashi.

Shfaq më shumë
//dooloust.net/4/3473483