Kosova.info

Transformohet Barbie: del kukulla e re më e gjatë për fëmijët deri në 3 vjeç

Nju Jork – Duajeni ose urrejeni, po Barbie është transformuar sërish, këtë herë në një version për fëmijët deri në 3 vjeç.

Iku figura e diskutueshme e “My First Barbie” e cila u shfaq të enjten përpara filmit live të korrikut për kukullën ikonike me protagonistë Margot Robbie dhe Ryan Gosling.

“My First Barbi”, është 13,5 inç e gjatë, 2 inç më e gjatë se ato tradicionalet, me një bel më të madh që nuk thekson vijën e bustit dhe të brendshme modeste në ngjyrë mishi të ngjitura si gjithmonë.

Moda e saj është më e ngjashme me fëmijën, me dizenjot lozonjare të zemrës, yjeve dhe luleve, me fustane dhe pajisje noti miqësore për parashkollorët. Aksesorët e saj janë më të mëdhenj për duar më të vogla dhe flokët e saj janë shumë të gjatë për krehje më të lehtë.

Gjymtyrët e “My First Barbie” janë të lëvizshme, si disa modele të mëparshme të kukullës, dhe tiparet e saj të fytyrës mbeten të dallueshme.

Një moment i madh historik: Gishtat e saj dhe gishtat e mëdhenj janë të ngjitur, duke eliminuar një ankesë të shpeshtë të prindërve se duart e Barbie kapen në rrobat e saj kur fëmijët përpiqen t’i veshin ato.

Lisa McKnight, një nënpresidente ekzekutive e “Mattel” dhe drejtuese globale e “Barbie and doll” tha për Associated Press se kompania e krijoi modelin e ri të kukullës në përgjigje të reagimeve nga prindërit.

“Ne flasim me prindërit dhe fëmijët pothuajse 365 ditë në vit,” tha ajo. “Ne filluam të dëgjojmë një temë rreth fëmijëve më të vegjël që dëshironin të luanin me Barbie. Prindërit ishin të shqetësuar se fëmijët e tyre në moshën parashkollore nuk kishin aftësi të shkëlqyera motorike për t’u kënaqur në lojën me kukullën tonë tradicionale të modës.”

Ky version i parë i kukullës së re përfshin katër tonacione të ndryshme lëkure dhe lloje flokësh.

escort mersin - izmir escort