Tërmeti me magnitudë 3.4 godet Maqedoninë e Veriut, lëkundjet ndihen në Shqipëri

Një tërmet me magnitduë prej 3.4 ballë ka goditur Maqedoninë e Veriut.

Tërmeti goditi në thellësi prej pesë kilometrave, sipas EMSC-së.

Ndërkaq lëkundjet janë ndjerë edhe në Shqipëri, në qytetin e Elbasanit dhe në Pogradec.

Go to TOP