Sot mbahet mbledhje komemorative në nderim të jetës së Arben Rugovës

Sot me fillim nga ora 11:45 do të mbahet mbledhje komemorative në nderim të jetës dhe veprës së zyrtarit të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës njëherit gazetarit, Arben Rugova.

Mbledhja mbahet në objektin e ish-Rilindjes nën patronatin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës , Donika Gërvalla.

Arben Rugova vdiq papritmas të martën duke lënë pas vetes gruan dhe dy fëmijë.

Go to TOP