Shtatë persona humbin jetën si pasojë e shembjes së një ndërtese në Indi

Të paktën shtatë persona kanë vdekur dhe disa dyshohet se janë bllokuar pasi një ndërtesë në shtetin perëndimor indian të Gujarat u shemb të shtunën, sipas policisë dhe zyrtarëve të shpëtimit.

Ndërtesa pesëkatëshe u shemb të shtunën pasdite në qytetin Surat, u tha gazetarëve të dielën Babulal Yadav nga Forca Kombëtare e Reagimit ndaj Fatkeqësive, raporton CNN.


Operacionet e shpëtimit rifilluan të dielën ndërsa ekipet u përpoqën të pastronin mbetjet pas shembjes, tha zëvendëskomisioneri i policisë së qytetit, Rajesh Parmar, duke shtuar se është e paqartë se sa njerëz ishin ende të bllokuar

Go to TOP