Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Rrëzohet në mesdhe avioni F-35 i Britanisë së Madhe

Një avion britanik F-35 është rrëzuar në Mesdhe dhe piloti është katapultuar i sigurt, njoftoi Ministria e Mbrojtjes e Britanisë së Madhe.

Piloti britanik i avionit F-35 që u ngrit nga anija “Queen Elizabeth” u katapultua gjatë operacioneve rutinë të fluturimit në Detin Mesdhe, sipas kësaj ministrie.

Sipas BBC, piloti u kthye në anije Sona, dhe thuhet se është hapur një hetim. F-35 është i pajisur me teknologji shumë të ndjeshme.

“Queen Elizabeth”, aeroplanmbajtësja më e madhe britanike, po kthehet në Britaninë e Madhe nga udhëtimi i saj i parë në Lindjen e Largët.

Ajo mban tetë F-35 britanikë, si dhe 10 F-35 amerikanë. Vlerësohet se F-35 do të kushtojë rreth 100 milionë funte ose 134.7 milionë dollarë.

Një hetim ushtarak do të nisë për incidentin në ujërat ndërkombëtare dhe mediat lokale raportojnë se hetimi do të fokusohet në gabim teknik ose njerëzor.

Go to TOP