Kosova.info

Reagimi i parë nga Xherdan Shaqiri pas fitores ndaj Serbisë

Zvicra ka arritur të mposht Serbinë dhe ka siguruar kualifikimin tutje në Kupën e Botës.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “974” përfundoi me rezultat 2-3.

Njërin nga golat arriti ta realizoi lojtari me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri.

Vet lojtari në fjalë, tashmë ka bërë edhe reagimin e parë pas fitores së madhe.

Ai ka shpërndarë një fotografi të Federatës Zvicerane, e publikuar pas kualifikimit tutje.

escort mersin - izmir escort