Kosova.info

Publikohet video e rrallë e Rexhep Selimit dhe Mujë Krasniqit duke kënduar me çifteli

Një video e rrallë është publikuar nga Ramadan Selimi, vëllai i ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi, i cili tash e dy vite gjendet në Hagë.

Në pamje shihet ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, duke kënduar me çifteli bashkë me bashkëluftëtarin e tij tanimë të ndjerë Mujë Krasniqi –Kapuçi.

Ngjarja ka ndodhur në vitin 1992, në dasmën e Elmi Zekës, në fshatin Abri të Skenderajt.

Videoja është publikuar në prag të 28 nëntorit – 110 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë.

VIDEO

escort mersin - izmir escort