Podolski ende luan futboll, por po fiton miliona jashtë fushës së blertë

Lukas Podolski ende luan futboll në moshën 38-vjeçare, por ish-ylli i Arsenalit dhe Gjermanisë po bën pasuri larg fushës së blertë.

Sulmuesi gjerman ka një sërë biznesesh jashtë karrierës së tij si lojtar, dhe si rezultat, vlera e tij neto ka shkuar në kulm.

Ai ende po shënon gola për Gornik Zabrze në ligën polake, por tani është në vitet e tij të fundit si lojtar dhe do të kërkojë të vazhdojë të rrisë bizneset e tij, të cilat përfshijnë një markë akulloresh, një turne futbolli dhe një festival muzike.

Megjithatë, asnjë nga këto nuk është krenaria dhe gëzimi i Podolskit, pasi është në të vërtetë zinxhiri i tij i ushqimit të shpejtë ai që sjell pjesën e luanit te fitimet.

Sipas “The Sun”, gjermani ka parë që pasuria e tij neto të rritet në 177.5 milionë paund për shkak të bizneseve të tij të suksesshme. Më e madhja prej këtyre sipërmarrjeve është rrjeti i qebaptoreve Mangal Doner, që fillimisht u hap në rajonin belg të Këlnit.

Tani ka 30 nga këto degë në Gjermani ndërsa perandoria e Podolskit rritet. Podolski është detyruar të mbrojë me pasion çmimet që vendos për ushqimin, duke vënë në dukje çmimet e markave të tjera si McDonald’s. 

Go to TOP