Pas vrasjes së një polici në veri Kosovës, ka reaguar ambasadori i Izraelit në Kosovë

Prishtinë, 24.09.2023
Autor: Berzat Berzati

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tami Ziv ka reaguar pas vrasjes në detyrë të një polici të Kosovës dhe plagosjes së dy policëve herët në mëngjes afër manastirin e Banjskës në Zveçan, e cila i ka shprehur ngushëllimet familjes së policit të vrarë dhe i ka uruar sherimi të shpejt i plagosurit transmiton Kosova.info

“Ngushëllimet e mia më të thella për familjen e rreshterit të policisë së Kosovës i cili u vra mëngjesin e sotëm në krye të detyrës në Zveçan. Policet të plagosur i urojmë shërim të shpejtë”, ka shkruar ambasadorja i Shtetit të Izraelit në Kosovë.

Go to TOP