Osmani: Guximi i ushtarëve amerikanë frymëzim për një botë të lirë

Presidentja e vendit Vjosa Osmani, ka nderuar ushtarët amerikanë në Arlington.

Ajo ka thënë se guximi dhe përkushtimi i ushtarëve amerikanë është frymëzim për një botë të lirë dhe se lidhjet e thella dhe vlerat e përbashkëta ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara janë ngritur edhe mbi këtë kontribut.

“Duke kujtuar këta heronj, riafirmojmë angazhimin tonë për t`i mbështetur parimet për të cilat ata luftuan!”, ka shkruar Osmani në faqen zyrtare në rrjetin social Facebook. /Kosova.info/

Go to TOP