Rajoni

Nëse nesër dështon rrëzimi i Abazoviqit, do të iniciohet sërish mocioni i ri i mobesimit

Nëse Qeveria e Malit të Zi i mbijeton mocionit të mosbesimit të premten, atëherë një pjesë e partive opozitare menjëherë do të iniciojnë mocion tjetër të mosbesimit për 2 shtator.

Siç raporton Vijesti prej burimeve, brenda “mazhorancës së vjetër” po diskutohet për modalitetet e daljes nga kriza dhe rindërtimin eventual të Qeverisë.

Abazoviq e ka nënshkruar një marrëveshje me Kishën Ortodokse Serbe.

Këtë nuk e ka duruar presidenti, Milo Gjukanoviq, i cili ka nisur menjëherë iniciativën për rrëzimin e tij.

Iniciativa është mbështetur nga disa parti politike, duke përfshirë edhe parti shqiptare.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort