Kosova.info

Nenad Rashiq, ministër i ri për Komunitete dhe Kthim

Kryetari i Partisë Demokratike Progresive, Nenad Rashiq, është emëruar sot ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, mëson Media Centar.

Vendimi për emërim është nënshkruar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.
Posti i ministrit për Komunitete dhe Kthim ka qenë vakant për gati një muaj, pasi ish-ministri Goran Rakiq dha dorëheqje.

Më të fundit

escort mersin - izmir escort