Motit të shtunën, 1 Qershor 2024

Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku pritet kryesisht gjatë orëve të pasditës të ketë reshje lokale shiu, të shoqëruara me ndonjë shkarkesë rrufeje.

Era do fryjë nga drejtimi i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe lokalisht pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-60 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 24 deri në 27°C.

Go to TOP