Moti në Kosovë, i ndyshueshëm

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, me intervale kohore me diell dhe vranësira të cilat do të sjellin reshje lokale shiu. Pasdite priten zhvillime më të fuqishme të vranësirave që lokalisht do të kushtëzojnë rrebeshe shiu me ndonjë vetëtimë dhe bubullimë

Era do të fryjë nga drejtimi i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-45 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri në 5°C, ndërsa ato maksimale prej 9 deri në 12°C. 

Go to TOP