Mbyllet ndeshja, Kosova luan baras në Tel Aviv

Kombëtarja e Kosovës ka barazuar ndaj Izraelit në ndeshjen e vlefshme për kualifikime në Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Goli i parë i ndeshjes u shënua në minutën e 36-të, e cila ishte autgol, mirëpo meritat i përkasin Milot Rashicës.

Pjesa e parë përfundojë me rezultat 0-1 për Kosovës.

Ndërsa në minutën e 49-të, Milot Rashica shënoi  gol, mirëpo sistemi VAR, e anuloi atë.

Një gabim  i madh në mbrojtjen e “Dardanëve” iu kushtojë me gol në minutën e 56-të.

Ndeshja përfundoj me rezultat 1-1.

Me këtë rezultat, Kosova renditet në pozitën e dytë të grupin I, ndërsa lider i tabelës është Zvicra e cila shënoi fitore bindëse ndaj Bjellorusisë me rezultat 0-5.

Ndeshja e ardhshme e Kosovës do te jetë më 28 mars ndaj Andorrës e cila do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.