Kombëtare

Kapet në Durrës një peshkaqen dem, frikësohen peshkatarët

Në rrjetën e anijes “Delsi” ka rënë një specie e rrallë ujore, i njohur si peshkaqeni dem.

Sipas peshkatarëve, peshkaqeni është kapur në gjirin e Durrësit.

Peshkaqeni i kapur është rreth 3 metra dhe peshon 300 kg.

Peshkatarët në Shqipëri ndodh që shpesh të kapin specia të rralla.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort