Inter merr fitore të lehtë nga Empoli

Inter vazhdon rrugën drejt titullit Itali duke siguruar një fitore të lehtë ndaj Empolit në ndeshjen e ë zhvilluar në stadiumin “Giuseppe Meazza”.

Inter ka dominuar duke fituar  me rezultatin 2-0.

Gjithçka ka nisur shpejt për ekipin milanez, kur Dimarco ka gjetur rrjetën në minutën e gjashtë të ndeshjes.

Megjithëse Empoli përpiqej të kthehej në lojë, Interi ka mbajtur kontrollin dhe në minutën e 81, Sanchez ka shënuar golin e dytë, duke siguruar fitoren. 

Me këtë fitore në Javën e tridhjetë në Serie A, Inter vazhdon kryesimin në klasifikim me shtatëdhjetë e nëntë pikë, ndërsa nga ana tjetër, Empoli mbetet në vendin e tetëmbëdhjetë në tabelë, me një total prej njëzet e pesë pikësh.

Fitoreja e sotme bën që Interi të vazhdojë me vetëbesim në krye të Serie A, duke synuar titullin e kampionit për këtë sezon.

Go to TOP