Fituesit e “SAG Awards” 2024: Lily Gladstone mposht Margot Robbie dhe Emma Stone, ndërsa Oppenheimer triumfon me fitoret për Cillian Murphy dhe Robert Downey Jr

Lily Gladstone bëri histori “duke mërzitur” Emma Stone dhe Margot Robbie, ndërsa Oppenheimer triumfoi në shumicën e kategorive kryesore të filmit në ndarjen e 30-të vjetore të “SAG Awards” që u mbajt të shtunën në auditorin ikonik Shrine në Los Anxhelos.

Cillian Murphy fitoi çmimin “Aktori Mashkull në Rolin Kryesor”, ndërsa Robert Downey Jr. mori në shtëpi çmimin “Aktori Mashkull në Rol Dytësor” dhe i gjithë ansambli fitoi nderin e lartë “Performanca e Jashtëzakonshme nga një kast në një Film” për “Oppenheimer” në fund të natës.

Ndërkohë “Succession” i vlerësuar nga kritikët u mërzit disa herë në kategoritë televizive, duke përfshirë Elizabeth Debicki e cila mposhti Sarah Snook për “The Crown” dhe yllin e “The Last Of Us” Pedro Pascal i cili triumfoi mbi Kieran Culkin, Brian Cox dhe Matthew Macfadyen, por seriali HBO përfundimish mori në shtëpi nderin e lartë “Performanca e Jashtëzakonshme nga një Ansambël në një Seri Dramatike”.

Aktorja 37-vjeçare amerikane, Lily, e cila përdor përemrat ajo/ata, fitoi “Performanca e Jashtëzakonshme nga një Aktore Femër në një Rol Kryesor” për punën e saj të pabesueshme në “Killers Of The Flower Moon”. Ishte një fitore historike pasi ajo është interpretuesja e parë indigjene që fiton një çmim SAG në atë kategori.

Ata triumfuan në Hollywood duke përfshirë: Annette Bening – “Nyad”, Carey Mulligan – “Maestro”, Margot Robbie – “Barbie” dhe Emma Stone – “Poor Things”.

Go to TOP