Ekspertët tregojnë se si të bëni seks në borë

Ekspertët thonë se seksi në dëborë është përvoja më e mirë e jetës seksuale që mund të keni me partnerin tuaj.

Sipas të dhënave nga hulumtimi i sondazhit në “Journal of Sexual Medicine”, mbi tetë për qind e grave fantazojnë të bëjnë seks në bora.

Megjithatë, të ftohtit mund të iu pengojë që gjithçka të shkojë mirë gjatë procesit, ndaj për të kaluar gjithçka mirë, duhet të keni parasysh disa gjëra.

Për një seks të mirë në borë, duhet se pari të bëni një planifikim të mirëfilltë paraprakisht dhe të merrni me vete pajisjet e duhura.

Këshillohet që me vete të merrni një batanije pikniku të papërshkueshme nga uji dhe disa pije, shkruan Sexdating, transmeton Klankosova.tv.

Për më tepër, mund të konsideroni të merrni me vete një batanije pikniku (me disa pije dhe kube akulli) me një anë të papërshkueshme nga uji, në mënyrë që të dy të mund të uleni pa u lagur nga lluca dhe bora.

Sipas hulumtimeve, seksi në borë krijon ndjenja relaksi dhe intimiteti, madje thuhet se mund të krijojë antitrupa që pakësojnë rrezikun e të ftohtit.

Go to TOP