उसके घुटनों पर गर्म milf और मुर्गा बेकार है तो इसके द्वारा drilled doggystyle हो जाता है.https://fmdelbuenayre.com.ar/adult/ Devour.jav और lumorianspit गर्म शरद ऋतु सुबह पूरी तरह से इस तकनीकी गले को तोड़कर पूरी तरह से बचाते हैं.free-tube बालों वाली ट्रिबिंग एशियाई कठिन मुर्गा बाहर बेकार है. मेरे अच्छी तरह से एनिमेटेड चेहरा.sex Tigg गोल - मटोल लिटिल टैट पहली बार फॉक्स Fucks.https://www.wasmeinfo.org/sex-videos/ श्यामला खजाना बिल्ली उसकी बालों वाली किशोर बिल्ली के साथ विशाल मुर्गा सवारी!. बैंग कास्टिंग: डार्क बालों वाली निकोल जेड.adult-videos Vixen अंतिम पर्यटक.https://elfemenino.com.ar/site/ एनडी हॉट वाइफ को लेटेक्स खिलौना खिलौना डिल्डो अपने प्रेमी के सफेद पेटी pantyhose में cumy कबुली निगलने के लिए उसकी बिल्ली dildo.https://pastorwillgraham.com/adult-content/ चित्रित मुर्गा बैकबैक और डबल Handjob दो.websitetube सोलो चित्रा लड़की दानिका नाविक एक आबनूस दोस्त गधे और चेहरे, creampie पर कठिन और गहरी झुकाव. 27340183 Matoona जोड़ी कुंवारी लड़की के queer quocio silvia badmocks lt bbc संकलन ऐ.https://www.arasustudio.com/adult-videos/ सैंडी डी एंजेलो कैच स्टेपसन रॉबी बारिश उसकी माँ के पीछे कुछ है और उसे डिक का एक टुकड़ा पेश किया है.https://lawwallet.in/sex-video/
Kosova.info

Disa dokumente e lidhin kompaninë Huawei me “spiunimin e ujgurëve” në Kinë, pretendon një raport

Huawei ka ndihmuar autoritetet kineze të krijojnë teknologjinë e mbikëqyrjes që synon popullsinë e pakicës ujgure të vendit, ka pretenduar një hetim.

Sipas mediave të huaja, një seri prezantimesh marketingu të rishikuara nga Washington Post zbuluan se Huawei kishte një rol në zhvillimin e projekteve të mbikëqyrjes të krijuara në një partneritet me kompani të tjera kineze.

Ato përfshinin analiza të regjistrimeve të zërit, monitorimin e qendrave të paraburgimit, gjurmimin e vendndodhjeve të individëve politikë me interes, mbikëqyrjen e policisë në rajonin perëndimor të Xinjiang dhe ndjekjen e korporatave të punonjësve dhe klientëve.

Ndërsa aty nuk specifikonin se për kë ishin prezantimet, raporti tha se disa prej tyre shfaqnin funksione të mbikqyrjes specifike për policinë ose agjencitë qeveritare, gjë që sugjeron se autoritetet e qeverisë kineze mund të kenë qenë audienca e synuar.

Megjithatë, Huawei tha se nuk kishte njohuri për projektet e përmendura në raportin e Washington Post.

“Huawei nuk zhvillon apo shet sisteme që synojnë ndonjë grup specifik njerëzish dhe ne kërkojmë që partnerët tanë të respektojnë të gjitha ligjet, rregulloret dhe etikën e biznesit në fuqi”, thuhet në një deklaratë.

“Mbrojtja e privatësisë është prioriteti ynë kryesor dhe ne kërkojmë që të gjitha pjesët e biznesit tonë të jenë në përputhje me të gjitha ligjet dhe rregulloret në fuqi në vendet dhe rajonet ku ne operojmë”.

Sipas raportit, shumë prej “raporteve” u krijuan në vitin 2014, disa muaj pas një sulmi terrorist në stacionin hekurudhor Kunming që vrau 31 persona – një rast që zyrtarët kinezë shpesh citojnë kur justifikojnë politikat e tyre në Xinjiang.

Raporti thotë se disa modifikime në skedarë janë bërë në vitin 2019 ose 2020.

Logoja e Huawei mund të shihet në shumë prej tyre.

Në javët e fundit, SHBA dhe disa nga aleatët e saj kanë njoftuar një bojkot diplomatik të Lojërave Olimpike Dimërore të Pekinit në përgjigje të asaj që administrata Biden e quajti “krime kundër njerëzimit në Xinjiang dhe abuzime të tjera të të drejtave të njeriut”.