Deputetja Vasfije Krasniqi u rrezikua nga një plumb qorr, qëlloi vetëm 25 centimetra larg saj

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Vafije Krasniqi-Goodman, në natën e ndërrimit të moteve, është rrezikuar nga një plumb qorr.

Ajo përmes një postimi në Twitter, ka treguar se plumbi qorr kishte depërtuar përmes dritareve dhe kishte qëlluar vetë 25 centimetra lag saj.

Deputetja Krasniqi-Goodman bëri thirrje që njerëzit të kenë kujdes sepse nga plumbat qorr mund të vdes dikush ose eventualisht të lëndohen rëndë.

“Njerëz, nuk është kurrë e sigurt të gjuash një plumb qorr. Kjo ishte vetëm 10 inç (25 centimetra) larg nga vendi ku isha ulur mbrëmë në ora 12:21. Mendoni për njerëzit që mund t’i lëndoni jashtëzakonisht shumë, nëse veç nuk i vrisni duke e bërë këtë”, ka shkruar Krasniqi-Goodman. 

Go to TOP