Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Për sot, e shtunë, 4 dhjetor janë paraparë disa ngjarje si më poshtë.

Federata e Pingpongut mban garën TOP 12 për senior. (Pallati i Rinisë në Prishtinë, ora 10:00).

Me rastin e 23 vjetorit të rënies heroike të tetë dëshmorëve në Pashtrik, bëhen homazhe në kompleksin memorial në Krushë e më pas edhe në vendrënien e tyre në Pashtrik. (Ora 10:30).

Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” dhe Komuna e Vushtrrisë organizojnë ceremoninë e vendosjes së gurthemelit të Shtëpisë për Qëndrim Ditor për të Moshuar dhe Kuzhinës humanitare në qytetin e Vushtrrisë. (Vushtrri, te Tregu, ora 13:00).

Mbahet ceremoninë e ndarjes së shpërblimeve të edicionit të tretë të Prishtina International Theater Festival, PITF2021. (Teatrin Kamertal AAB, ora 20:30). 

Go to TOP