उसके घुटनों पर गर्म milf और मुर्गा बेकार है तो इसके द्वारा drilled doggystyle हो जाता है.https://fmdelbuenayre.com.ar/adult/ Devour.jav और lumorianspit गर्म शरद ऋतु सुबह पूरी तरह से इस तकनीकी गले को तोड़कर पूरी तरह से बचाते हैं.free-tube बालों वाली ट्रिबिंग एशियाई कठिन मुर्गा बाहर बेकार है. मेरे अच्छी तरह से एनिमेटेड चेहरा.sex Tigg गोल - मटोल लिटिल टैट पहली बार फॉक्स Fucks.https://www.wasmeinfo.org/sex-videos/ श्यामला खजाना बिल्ली उसकी बालों वाली किशोर बिल्ली के साथ विशाल मुर्गा सवारी!. बैंग कास्टिंग: डार्क बालों वाली निकोल जेड.adult-videos Vixen अंतिम पर्यटक.https://elfemenino.com.ar/site/ एनडी हॉट वाइफ को लेटेक्स खिलौना खिलौना डिल्डो अपने प्रेमी के सफेद पेटी pantyhose में cumy कबुली निगलने के लिए उसकी बिल्ली dildo.https://pastorwillgraham.com/adult-content/ चित्रित मुर्गा बैकबैक और डबल Handjob दो.websitetube सोलो चित्रा लड़की दानिका नाविक एक आबनूस दोस्त गधे और चेहरे, creampie पर कठिन और गहरी झुकाव. 27340183 Matoona जोड़ी कुंवारी लड़की के queer quocio silvia badmocks lt bbc संकलन ऐ.https://www.arasustudio.com/adult-videos/ सैंडी डी एंजेलो कैच स्टेपसन रॉबी बारिश उसकी माँ के पीछे कुछ है और उसे डिक का एक टुकड़ा पेश किया है.https://lawwallet.in/sex-video/
Kosova.info

Çfarë është broka dhe për çka përdorej?

Broka është një enë druri e rrumbullakët e cila përdorej dikur si njësi matëse kryesisht për drithërat e bukës. Ajo kishte një kapacitet bartës prej 25 kg, por masa saj mund të varionte edhe më shumë në varësi të tipit të brokës që përdorej sipas krahinave të ndryshme.

Në pavijonin e etnografisë është ekspozuar një broke prej druri e pajisur me dy doreza. Me origjinë nga Topoja ky objekt është përdorur dikur në zonën e Myzeqesë. Me lartësi 42 cm dhe diametër 32 cm kjo enë është përdorur kryesisht për matjen e grurit, misrit, fasules, etj.

Prej vitit 1970 ajo është pjesë e fondit të objekteve të Muzeut Historik Fier.

Burimi: Fjalori i Gjuhës së Sotme Shqipe, Tiranë 1980, f.182.

Foto kotrezi e Muzeut Historik Fier / KultPlus