Caktohen gjyqtarët e ndeshjes Kosova-Andorra

Të martën më 28 mars në “Fadil Vokrri”, Kosova do të luhet do ta luajë ndeshjen e dytë në kualifikimet për Kampionatin Evropian “EURO 2024” që do të mbahet në Gjermani.

“Dardanët” do të luajë kundër Andorrës.

UEFA me këtë rast ka caktuar edhe gjyqtarët e ndeshjes.

Referi kryesor do të jetë austriaku Sebastian Gishamer, teksa ndihmësit e tij do të jenë bashkëkombësit, Roland Riedel dhe Santino Schreiner.

Jager Christopher është caktuar për në rolin e gjyqtarit të katërt.

Ekipi i Alain Giresse. e ka nisur mbarë kampanjën kualifikuese të “EURO 2024”.

Kosova luajti 1:1 kundër Izraelit.

Go to TOP