Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Bluza e Princeshës Diana shitet në ankand për më shumë se 1 milion euro

Sipas Sotheby’s, bluza ikonike e kuqe, e veshur nga Princesha Diana menjëherë pas fejesës së saj me princin e atëhershëm Charles, me dizajne delesh të vogla me gëzof, u shit në ankand për 1.1 milion dollarë pas një periudhe ofertash të ndryshme.

Bluza “Black Sheep” u bë një nga artikujt më emblematikë të veshjeve të Dianës, e cila në prapa duket se parashikon udhëtimin e saj të trazuar si anëtare e familjes mbretërore britanike.

Veshja mori 1.1 milion dollarë, që përfshin tarifat dhe komisionet, pas një beteje të ashpër nga ofertuesit e internetit. U shit dhjetë herë më shtrenjtë, se vlerësimi fillestar i Sotheby nga 50 mijë deri në 80 mijë dollarë, transmeton Klankosova.tv.

Për shkak të një orteku ofertash, shtëpia e ankandeve e zgjati shitjen për disa minuta, me çmimin që u hodh në mënyrë astronomike nga 190,000 dollarë në 1.1 milion dollarë në 15 minutat e fundit.

Sipas Sotheby’s, është çmimi më i lartë i paguar ndonjëherë në ankand për një veshje që i përket Princeshës Diana.

Go to TOP