Aksident i rëndë në Gjermani, kamioni del në korsinë e kundërt, humbin jetën dy gra

Në Ansbach të Gjermanisë kanë humbur jetën dy gra pasi kamioni 40 tonësh devijoi nga rruga dhe doli në korsinë e kundërt, duke e përplasur veturën e tyre.

Shoferja e veturës të tipit Polo, 29 vjeçare dhe pasagjerja 33 vjeçare vdiqën nga ky aksident. Derisa, drejtuesi i kamionit 57 vjeç ka pësuar lëndime të rënda.

Në aksident janë përfshirë edhe dy makina të tjera.

Nga Policia gjermane kanë bërë të ditur se ende është e paqartë se pse kamioni devijoi nga rruga.

Go to TOP