Deliu-Kodra ngushëllon familjen Veseli: Lamtumirë nëna heroinë, Ajshe

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Ajshe Veselit, nënës së ish-kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli.

Deliu u ka shprehu ngushëllime familjarëve dhe gjithë atyre që e njohën.

“Lamtumirë nëna heroinë, Ajshe! Të çoftë i lehtë dheu i Kosovës. Ngushëllime familjes Veseli, të afërmve dhe atyre që e njohën”, ka shkruar ajo në një postim në “Facebook”.

Në ndërkohë, Ajshe Veseli ka vdekur sot në moshën 93-vjecare.

Ajo do të varroset sot në fshatin Broboniq të Mitrovicës, ndërsa nuk dihet ende nëse Veseli do të lirohet për të marrë pjesë në varrim. 

Go to TOP