Zgjoheni me një kollë të vazhdueshme në mëngjes? Ky krem i shijshëm është zgjidhja ideale

Edhe pse është verë, ka njerëz që zgjohen me një kollë mëngjesi që mund të jetë tepër e vazhdueshme. Ka disa arsye për këtë, dhe duhanpirësit janë kryesisht të sulmuar. Nëse kolla juaj ju shqetëson dhe thjesht nuk largohet, sigurohuni që të provoni këtë krem me banane. 

Nuk është vetëm e shijshme dhe ushqyese, por edhe jashtëzakonisht e shëndetshme, dhe do ta ndjeni lehtësimin në vetëm pak ditë. Më e mira nga të gjitha, përgatitja është shumë e thjeshtë. 

Komponentët:

2 banane të pjekura

2 lugë sheqer

Qëroni bananet, grijini mirë me pirun, më pas shtoni sheqerin dhe përziejini. Më pas i derdhni ujë të nxehtë, i mbuloni dhe i lini të qëndrojnë për gjysmë ore. Kullojeni përzierjen përmes një sitë plastike.

Konsumoni përzierjen kryesisht në mëngjes për të hequr qafe kollën. Nëse keni një kollë akute dhe të vazhdueshme, duhet të pini 100 ml katër herë në ditë, çdo dy orë.

Do të ndiheni më mirë pas disa ditësh. /Kosova.info/

Go to TOP