Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Xhaka dhe Muslija në formacionet e javës në Bundesliga 1 dhe 2

Futbollistët shqiptarë kanë vazhduar me paraqitje spektakolare në fundjavë në kampionatet më të forta evropiane.

Në dy ligat më të forta në Gjermani, Bundesliga 1 dhe 2 ka vend për nga një futbollist Kosova në formacionin e javës.

SofaScore ka publikuar formacionin e javës në Bundesliga 1, ku Granit Xhaka është pjesë e tij pas një paraqitje të shkëlqyer ndaj Borussia Dortmundit.

Përveç Xhakës në formacionin e javës kanë zënë vend edhe yjet tjerë si Florian Wirtz, Palacios, Klosterman apo Ryerson.

Jo vetëm në Bundesliga 1, edhe në Bundesliga 2 ka pasur vend për një futbollist nga Kosova në formacionin e javës.

Florent Muslija shënoi një gol të mrekullueshëm për Paderbornin në fitoren 1-0 ndaj Hannover 96 dhe zuri vend në formacionin e javës.

Go to TOP